محل تبلیغات شما
سلام.در جریان پیاده روی به طرف کربلا از مسیرطریق العلماء شب دوم به موکبی رسیدیم که بسیار بزرگ و مجهز بود.صاحب خانه خود را برای پذیرائی از 200نفر مهمان آماده کرده بود. به اندازه سه اتاق تا سقف رختخواب و بالشت آماده داشتند.بدون اینکه بدانیم صاحب خانه کیست داخل موکب شدیم. حدود 10 نفر مشغول آسپزی بودند.دیگهای برنج و گوشت روی شعله بودند. مردی مسن بلند بلند می گفت اهلا و سهلا. اهلا و سهلا.آن طرف تر طویله ی قرار داشت که گاوهای آماده ی ذبح دران علف می خوردند.بچه ها بدون اجازه از صاحب خانه به طرف گار رفته و شروع به بازی کردند.کسی از هیچ اقدامی منعشان نمی کرد و انها را مهمانان حسین می دانستند و احترام می کردند.پس از اینکه ی استراحت نمودم برای شارژ گوشی به طرف پریزی رفتم ولی کار نمی کرد.دختر جوانی به عربی به من فهماند اینجا بیا تا گوشی را برایت شارژ کنم.داخل اتاق شدم چندین خانم مسن و تنومند عراقی نشسته بودند و با هم حرف می زدند. به انان به عربی گفتم خیلی زحمت کشیدید ممنونیم.یکی از بین انان که کمی اخمو بود گفت درب این خانه تا اربعین به روی زائران حسین باز است و فرقی نمی کند ایرانی است یا هندی.یا هر کجای دیگر دنیا.اما بعد از اربعین به روی ایرانیان بسته است.کمی جا خوردم.کینه ی عمیقی از ایرانیان داشت و آن را مخفی هم نمیکرد.پرسیدم مگر چه شده؟گفت فرزندان پسر من در کشورهای مختلف هستند و من بارها به همه جای دنیا سفر کرده ام و فقط در ایران اکرام و احترام نشدم.گفتم عزیزم خوب و بد همه جا هستمن دوستان عراقی بسیاری دارم که هر وقت می ایند ایران به منزل ما می ایند و ما هم می آئیم عراق به دیدار آنها می رویم و خیلی با هم دوستیم. گفت من در ایران وقتی ماشینی گرفتم که به جائی بروم راننده دائم بد و بیراه می گفت و معتقد بود فلان کس شما عراقیها فلان کس مرا شهید کرده است.گفتم او اشتباه کرده چون جنگ بین ایران و عراق جنگ بین شیعه و بعثی بوده بین شیعه و شیعه نبوده که از شما ناراحت باشد.من به نیابت از او از شما عذر خواهم.ضمن اینکه رفتار یک فرد را به پای همه نگذارید همانطور که من رفتار بد برخی عراقیها را به پای همه نمی گذارم.مثلا چون کفش عوض شده بود برای خرید کفش به مغازه ای رفتم و قیمت کردم 50تومان بود ولی شماره پای من نبود . به مغازه ی بغلی رفتم شماره پایم را داشت اما قیمت80.گفتم مغازه بغلی50 می دهد.فجش رکیکی داد و من نحریده از مفازه خارج شدم.وقتی این را گفتم آن خانم بسیار ناراحت شد و شروع به عذر خواهی از طرف او کرد.گفتم نه مهم نیست چون حساب یک نفر را به 

چشم بصیرت ایرانیان خارج از کشور

اجرای نمایش نامه حدیث شریف کساء مناسب تمام سنین در مدارس دنیا

نماز صـــــــــــــــــــــــــــــــــــبح

گفتم ,کرده ,خانه ,هم ,نمی ,ی ,به طرف ,صاحب خانه ,و شروع ,و احترام ,شروع به

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Kate's blog ... فرادیس (بـــوستــان دین شناسی) FARADIS totapesyl مطالب گوناگون اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب کبری سلام الله علیها مدل مانتو جلیقه کاپشن پافر چیست زنانه دخترانه مشکی نقره ای 2020 دغدغه های رهبری Freda's game آرمین مقدسی بازرگانی پرشین پیشرانه