محل تبلیغات شما
سلام دوستان.ایام به کام.برای کاری روز دوشنبه یک سفر هوائی به تهران داشتم.کنار دستم یک بانوی محترمی نشسته بود که طول سفر با هم صحبت می کردیم. متاسفانه به سرعت یک چشم به هم زدن به تهران رسیدیم و مجالست ما به اتمام رسید.به  چشم بصیرتش  غبطه خوردم و آرزو کردم ای کاش همه ی هم وطنان داخلی نیز به این میزان از بصیرت دست پیدا کنند.ایشان ساکن تورنتوی کانادا بود و برای شرکت در مراسم ختم یکی از عزیزانش یک هفته ای به ایران آمده بود .2 لیسانس و 2 فوق لیسانس و دکترای تاریخ هنر داشت و استاد دانشگاه در تورنتو بود.از اغتشاشات سوالاتی کرد که  معلوم بود اطلاعات کافی نداره و در حال کسب اطلاعات دقیق و درسته.منم سعی کردم صادقانه جواب ایشون رو بدم.ولی بعد ایشون فرمایشاتی داشت که به عمق بالای بصیرت ایشان به وضعیت ی دنیای امروز  پی بردم و اگر هر یک از ما به دید این بانو به حوادث دنیا نگاه کنیم هیچ دشمنی فکر استثمار و استعمار ایران را در سعی نخواهد پروراند و حتی به دید احترام به ایران نگاه کرده و سعی می کند به عنوان یک ملت با پیشینه ی تاریخی و فرهنگی غنی به ما نگاه کند و پیش پای ما لنگ انداخته و تواضع کند . ماجرا از این قرار بود که ایشان پرسید اعتشاشات در مشهد چند روز طول کشید و پاسخش را دادم .بعد ایشان گفت وقتی من در تلویزیون کانادا فیلم اعتشاشات را در چندین روز متوالی می دیدم پی بردم که این فیلمها زون کرده روی یک اتفاق است و تکرار تصاویر مشخص بود که  تلویزیون کانادا سعی دارد عمق فاجعه را بزرگ جلوه دهد در حالی که واقعیت غیر این بود.سپس گفت ایا فهمیدید ریشه ی این اتفاقات از کجا بود گفتم به نظر شما از کجا بود گفت خوب مشخص بود که عده ای بازیچه ی دست سلطنت طلبان و دار و دسته ی مسعود و مریم رجوی قرار گرفته بودند و ساپورت مالی هم می شدند.دقیقا درست گفته بود و مشخص بود که اغتشاش گران خود فروختگان دست اجانب بیرون از ایران و منافقین هستند ولی بعد ایشان به مطلبی اشاره کرد که بسیار قابل تآمل بود.ایشان گفتند وقتی من شعار اغتشاش گران را گوش می کردم که می گفتند شاه برگرد.یا رضاشاه معذرت. برایم بسیار محرز بود که این حرف .حرف دل ایرانیان واقعی و وطن پرست نیست .چراکه اگه در طول تاریخ نگاه کنیم می بینیم که تاریخ هر چند ده سال یک مرتبه دچار یک تحول و دگرگونی و تغییر حکومت شده.اما بدون استثنا در همه ی این تغییر حکومتها مردم خواهان حرکت به جلو بوده اند و هیچگاه حرکت به عقب نداشته اند.شعارهای اغتشاشگران همه حرکت به عقب بود و این از یک ایرانی بعید بود.ضمن اینکه خانواده ی سلطنت طلبان در اروپا به هیچ عنوان آپدیت نیستند و هنوز ذر 50 سال گذشته زندگی می کنند.آنها نمی خواهند قبول کنند که در هیچ کجای دنیا سلطنت موروثی نیست که آنها بخواهند به ارثی که آن را حق خود می دانند مجدد دست یابند.محال است که ایرانی جماعت به عقب حرکت کند و سلطنت طلبان هنوز این موضوع را درک نکرده اند.سپس ایشان گفتند اگر مردم دنیا متوجه شوند که آمریکا فقط در جستجوی تحقق یک تئوری است و این تئوری چیزی نیست جز استثمار دنیا.فقط و فقط به استثمار می اندیشد و بس و هیچگاه به جائی قدم نگذاشته است که برایشان پیشرفت و عمران داشته باشد جز اینکه در جستجوی تحقق تئوری خودش می باشد و بس و اگر مردم ایران درک کنند که اقای خمینی گفته اند امریکا شیطان بزرگ است .یعنی ایشان در ان زمان می دیده و می دانسته تئوری امریکا چیست و قصد او کدام است و مردم باید بدانند هیچ کس به اندازه ی اقای خمینی امریکا را نشناخته و دوستی هیچ ملتی با امریکا به نفع او نخواهد بود.شنیدن چنین حرفهائی از زبان یک بانویی که 20سال است در غرب زندگی می کند بسیار جالب و با ارزش بود خصوصا وقتی از ایشان پرسیدم ایا از زندگی در کانادا راضی هستید به صراحت گفت ابدا.هرگز .پرسیدم چرا؟و اگر راضی نیستید چرا بر نمی گردید،پاسخ داد درست است که در ایران نیستم ولی با ایران زندگی می کنم و روحم دائما در ایران و پیش اقوام و هم وطنانم استهمچنین گفت به دلیل ادامه تحصیل فرزندانش فعلا در آنجا مانده است اما در حال تدوین نشریه و کتابی است که اگر به دست غربیها بیفتد حتما او را خواهند کشت.در این نشریه همه ی دروغ پردازیهای امریکا و غرب در مورد ملت و مردم ایران فاش خواهد شد و چنانچه غرب به این نشریه دست پیدا کند قطعا برای ادامه ی حضور ایشان در کانادا مشکل درست خواهد کردجالب است که ایشان می فرمود با وجودی که بنده تاریخ هنر در دانشگاه تدریس می کنم اما از دروغهائی که مجبور به تدریس انها هستم بسیار ناراحتم و اگر کوچکترین اشاره ای به تاریخ چند هزار ساله ی ایران بکنم به سرعت برایم پیغام می فرستند که شما از چارچوب عناوین تدریس خارج شده اید و اگر تکرار شود اخراج خواهید شد.اما متاسفانه به نکته ی دیگری اشاره کرد که بسیار ناراحت کننده بود.نکته این است که ایشان فرمود متاسفانه من هروقت در حین تدریس گذری به پیشینه ی تاریخی و فرهنگی ایران می زنم عده ای ایرانی خودفروخته به من هجوم آوره که اگر ساکت نشوی و مجدد در مورد تاریخ قوی ایران صحبت کنی که باعث دردسر برای ما شود تو را خواهیم کشت.و من هم که در حال اقدامات بزرگتری برای احیای نشریه ام هستم فعلا سکوت را بر افشا گری ترجیح داده و اگر خدا بخواهد با چاپ کتابم در مورد دروغهای بزرگ غرب رسوائی بزرگتری عاید غرب خواهد شد. در ادامه از احساسش در مورد زندگی در محیط بیگانه سوالی کردم که بد نیست جواب ایشان را بدانید.ایشان فرمودند اگر کسی در غرب دنبال زتدگی نباتی و حیوانی باشد مجبور است خود را رسما شهروند انجا معرفی کرده و مقیم شود ولی اگر بخواهد با هویت خودش انجا زندگی کند و به هویت و ایرانی بودنش ببالد قطعا با موجی از تحقیر و سرزنش روبرو خواهد شد.اجازه ی افتخار به ایرانی بودن وجود ندارد و اعتماد به نفس انسان را می گیرند مگر اینکه با هویت تبعه بودن زندگی کنیم.مسلما بزرگترین افتخار برای یک انسان هویت داشتن است که زندگی در غرب این هویت را سریعا می گیرد و گرنه ادامه ی حضور از تو گرفته خواهد شد.متاسفانه در حال ادامه ی صحبت و کسب تجربه بودم که بلندگوی هواپیما ورود ما ر ا به تهران خوش امد گفت و مجبور به خداحافظی شدیم.ولی برایشان دعا می کنم الهی در هر کجای دنیا زندگی می کنند سالم و سربلند باشند و علوی زندگی کنند.

چشم بصیرت ایرانیان خارج از کشور

اجرای نمایش نامه حدیث شریف کساء مناسب تمام سنین در مدارس دنیا

نماز صـــــــــــــــــــــــــــــــــــبح

ی ,ایشان ,یک ,زندگی ,غرب ,کند ,است که ,بود که ,و اگر ,در حال ,در مورد

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

flexipicar madertaipur نمونه سوالات استخدامی رایگان علیرضا رضاقلیخانی Charles's style tertepany نمایندگی فروش بیسیم کنوود|بیسیم موتورولا|پوکسینگ و انواع واکی تاکی مجاز,09122022286 minredccomo Elizabeth's life بررسی مزایای مصرف جعفری